O nás, o Alohe, o slobode aj o TheVeneres

Kde končia hranice tvojej hanby, tvojho strachu, tvojho obmedzenia, tam začína tvoja sloboda, tvoja Aloha. Tá Aloha, s ktorou si sa ako dieťa narodil a tá Aloha, s ktorou budeš chcieť z tohto sveta jedného dňa odísť. A presne táto Aloha začala písať i náš príbeh. Príbeh značky TheVeneres, príbeh dvoch odvážnych divošiek, príbeh dvoch dievčat, ktoré chceli zmeniť nielen svoj svet. 

Aloha pre nás nikdy nebola len slovom. Bola pre nás symbolom spôsobu života. Divokého, slobodného, bezprostredného. Bola esenciou, zmyslom a pochopením seba samých. 

Chceli sme túto Alohu zažiť na vlastnej koži, no výlet na ďaleký Havaj, prapôvodný domov Alohy, vôbec nie je lacný.  A tak sme začali Alohu hľadať v bežných dňoch. V západoch Slnka, vo vlnkách našich riek, šume ranného vetra aj v nás samotných. Až sme si jedného dňa uvedomili, že cesta na Havaj vôbec nie je jediná cesta, ako pravú slobodu a Alohu zažiť. Tá skutočná sloboda aj Aloha je a vždy bola i v nás. Nosíme ju v sebe všetci. My aj ty. Je dychom nášho života. Je nami samotnými…

Značka TheVeneres, ako symbolika tejto životnej filozofie, vznikla v roku 2021. Spočiatku išlo o skupinku ľudí uznávajúcich filozofiu Detí kvetov - teda mladých ľudí odmietajúcich konvenčnú spoločnosť. Mladých ľudí obhajujúcich lásku, mier, slobodu a jednoduché, idealistické hodnoty. S neustálym záujmom sme si uvedomili, že TheVeneres sme nemuseli nikdy viesť, pretože celý ten čas vlastne viedla ona nás. TheVeneres si dláždila cestu a kreovala svoju slobodnú osobnosť vlastne úplne sama. V tejto zatiaľ drobnej, no neustále sa rozrastajúcej komunite nikto z nás nebaží po bohatstve a konzume. Naopak, konzum vymieňame za jednoduchosť, a bohatstvo materiálne za bohatstvo duševné. Užívame si každý obyčajný deň naplno a počas týchto obyčajných dní ďakujeme za všetky východy slnka, za všetky letenky v zľave, za šťavnaté exotické plody, za priateľstvá na opačných koncoch sveta, za úžasnú kuchyňu ešte úžasnejších národov… A každým dňom dospievania prichádzame na to, že k životu nám naozaj stačí len láska a sloboda v duši. Sme divosi, sme deti kvetov, sme hipíci, sme TheVeneres. Šijeme oversize kúsky a žijeme s Alohou v srdci…  A práve táto nepreskúmaná divočina je náš domov, naša prirodzenosť. Rastieme s ňou, cítime s ňou, vnímame s ňou, žijeme s ňou. Sme TheVeneres, značka spôsobu života.

Naše kúsky sa snažíme vyrábať v súlade s tým, ako žijeme a akú budúcnosť si vyberáme. Naša výroba (šitie) sa sústredí prevažne na Slovensku. Niektoré kúsky (na ktoré nemá naše slovenské krajčírstvo výbavu) šijeme aj v iných štátoch v Európe. 

K našej filozofii patrí aj spracovanie starých materiálov, z ktorých šijeme limitky. Tieto látky zbierame cez všemožné kontakty po Slovensku a Česku. Momentálne sa začíname fokusovať aj na staré látky z iných krajín Európy, ako sú Poľsko, Maďarsko a Španielsko. 

Kúsky, ktoré rebrandujeme - teda nešijeme, ale nakupujeme ako hotové a pretvárame v našu podobu (POTLAČ, PREŠÍVANIE A POD), majú certifikácie GOTS a sú od vybraných dodávateľov - teda takých, ktorých hodnoty sú totožné s tými našimi. 

Za každú vašu objednávku putuje 1 Euro na našu zbierku, viac na udržateľnosť

S Alohou v srdci, vaše divošky Sue & Kika.