Princíp udržateľnosti 3. -  SLOBODNÁ KOMUNITA, ŠŤASTNÍ ĽUDIA

Princíp udržateľnosti 3. - SLOBODNÁ KOMUNITA, ŠŤASTNÍ ĽUDIA

Ako by mohol byť svet udržateľným miestom, keby na ňom žili nešťastní ľudia? Ako by mohol byť svet udržateľným miestom, keby na ňom nebolo dostatok slobody, pokoja a mieru pre každého z nás? Naše malé riešenie veľkých problémov, náš malý-veľký nápad k tomu, aby sme aj my prispeli k lepšiemu, krajšiemu a slobodnejšiemu svetu už odštartoval. Je súčasťou každej vašej objednávky. Viac o projekte #PLÁNSLOBODY už čoskoro na samostanom instagramovom profile @planeta_slobody 


Princíp udržateľnosti  1. – HMYZIE HOTELY, PRIKRMOVANIE LESNEJ ZVERI, VTÁČIE BÚDKY

Princíp udržateľnosti 1. – HMYZIE HOTELY, PRIKRMOVANIE LESNEJ ZVERI, VTÁČIE BÚDKY

Realizáciou týchto činností sa viažeme k rozvoju biodiverzity v našej krajine. Hmyzie hotely konštruujeme vlastnoručne, za pomoci kamarátov, členov TheVeneres, z recyklovaných či ďalej využiteľných materiálov, ktoré nachádzame v prírode. Hotely sú navrhnuté tak, aby napodobňovali a nahradzovali prirodzené biotopy, ktorých každou sekundou masívne ubúda. Odlesňovaním, likvidáciou pasienok a kosením trvalých trávnych porastov, neustálym budovaním, ale aj vysievaním monokultúr či zmenou klímy. 

V našich hmyzích hoteloch sa ubytuvávajú včely samotárky, vši, lienky, motýle dokonca aj pavúky a stonožky a množstvo ďalších iných živočíchov, ktoré významne prispievajú k trofickej pyramíde – potravinovému reťazcu aj prirodzenému opeľovaniu rastlín. 

Momentálne sa naše hotely/kŕmitka nachádzajú v nasledujúcich lokalitách: TRASPARENTNÉ VYZNAČOVANIE POMOCOU GPS SÚRADNÍC SPUSTÍME 1.12. 2022


Princíp udržateľnosti 2. - ROZVOJ MALOOBCHODU A LOKÁLNA VÝROBA

Princíp udržateľnosti 2. - ROZVOJ MALOOBCHODU A LOKÁLNA VÝROBA

Už takmer rok pred oficiálnym vznikom značky TheVeneres sme sa pozerali po všemožných variantoch výroby a získavania odevov. Ani nás neminula myšlienka, dovážať lacný neobrandovaný tovar z ďalekého zahraničia a následne ho meniť v našu chcenú podobu. Je to ekonomicky najľahšia a časovo najrýchlejšia možnosť. Počas tohto roka sme si v rámci zvedavosti a inšpirácie preklepli viacero značiek, slovenských, českých i zahraničných.

Výsledok bol vážne šokujúci. Drvivá väčšina značiek fungovala práve takto, veľká česť pár výnimkám. Poobjednávali sme si tovar od nejednej z týchto značiek, a síce naoko boli veci krásne, kvalitatívne išlo o lacný tovar a v nejednom prípade aj o nepríjemný, umelý materiál. V sekunde sme vedeli, že tadiaľto cesta nevedie, a že toto našej TheVeneres nikdy nespravíme. My takéto osobnosti totiž naozaj nie sme a takúto osobnosť nemohla predsa nadobudnúť ani naša vytúžená značka. Nešetrili sme predsa na to, aby sme vytvorili ďalšiu lacnú sezónnu značku bez silných hodnôt a vysokých štandardov. Naviac, TheVeneres sa rodila počas prvého roka pandémie. A my sme srdcom Slovenky, ktoré Slovensko milujú. A tak sme začali hľadať riešenia, ako robiť značku čo najviac lokálne a vložiť tak investované peniaze naspäť do slovenského trhu. Aj keď nešlo o žiadne, pre svet horibilné sumy, chceli sme ich investovať tak, aby sme slovenskú ekonomiku aspoň kúsok podporili. 

A tak sme začali hľadať kvalitnejšie reklamné predmety, vyrobené na Slovensku i v Čechách, cháp: tričá, mikiny a iné kúsky. Vedeli sme, že si za kvalitnejší domáci tovar priplatíme, ale boli sme pripravené. Dali sme potlačiť prvé mikiny aj prvé tričká. Už tu sme vedeli, že tlač a šitie nášiviek budeme sústrediť výlučne na Slovensku, aj keď opäť išlo o cenovo nevýhodnejšie podmienky. Potlač sme vložili do rúk študentskej dielne a šitie nášiviek lokálnej krajčírke. Po zhmotnení našich nákresov a grafík do reálneho oblečenia nás ale čosi stoplo. Jednoducho to nebolo ono. Poznáte ten pocit, jednoducho sme cítili, že to nie je tak úplne to, čo sme očakávali. Niečo tomu chýbalo. Žeby originalita a výnimočnosť? Áno! To sú tie slová, ktoré nás v tomto procese našťastie stopli. TheVeneres sme si vysnívali ako niečo, čo bude v každom smere nenapodobiteľné. Niečo s omnoho hlbším významom. 

Prešli mesiace dohadovania sa, premýšľania, pátrania, návštev, meetingov so všemožnými krajčírstvami a dielňami. Náš cieľ bol čoraz jasnejší! Chceme si naše kúsky šiť. A nie len šiť. Chceme ich navrhovať, chceme si vyberať látky a chceme tieto veci vyrábať na Slovensku. Nebudeme vám hovoriť celý príbeh, to by bolo totiž na knihu. Naštastie sa nám jedného dňa pátranie vyplatilo a my sme našli krajčírstvo, ktoré našu vytúženú predstavu dokázalo zrealizovať. A my sme si podali ruky… Výroba veľkej časti našich kúskov sa premiestnila domov… 

Na našom eshope stále nájdeš pár kúskov, ktoré nie sú šité lokálne a sú dovezené zo zahraničia, ako reklamný tovar určený na obrandovanie. Snažíme sa vyberať z čo najekologickejších dodávateľov, ale už dnes vieme, že ak sa značke bude dariť, presunieme výrobu každého kúsku kompletne na Slovensko. Momentálne komunikujeme aj so slovenskou tkáčovňou a je vysoko pravdepodobné, že jedného dňa predstavíme aj vlastné látky.  Nenahraditeľné, plne ekologické a 100 % lokálne. 

Naša cesta sa vyvíja a my ju budeme transparetne, úprimne a s Alohou komunikovať i vám.

Na každom našom kúsku, vyrobenom doma, nájdeš visačku ,,MADE IN SLOVAKIA”. Je zárukou našich hodnôt, nášho mena a  našej úprimnej snahy formovať zdravšiu planétu a slobodnejších ľudí.. Sme TheVeneres, sme značka spôsobu života.